Sot fillon patrullimi i përbashkët policor mes Kosovës dhe Shqipërisë

Policia e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se turni i parë i zyrtarëve policor të Policisë së Kosovës, gjegjësisht të Njësive Rajonale të Komunikacionit Rrugor (NJRKRR) dhe Njësisë për …

Valon Berisha: Shqiponja na bashkon, publikon foto me Shaqirin, Rashicën, Kryeziun, Abrashin e Hadërgjonajn (FOTO)

Kapiteni i Kosovës dhe lojtari i Lazios, Valon Berisha ka postuar një foto në Instagram me përshkrimin “Shqiponja na bashkon”. Ai në këtë foto është me futbollistët e njohur si Xherdan …

Mbi 660 mijë euro subvencione për Trepçën nuk u audituan

Marrëveshjet e subvencionimit të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik (MZhE) për Trepçën dhe kompaninë “Uniteti” nuk ishin respektuar.Pagesa në vlerë mbi 660 mijë euro për “Trepçën” nuk kishte raportet e auditimit të …

Nervozohet Haradinaj: Marre është kjo, kryeni punë, ose unë qohem nga takimi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar sot Ambasadën e Kosovës në Berlin. Ai është pritur nga stafi diplomatik i ambasadës dhe nga disa qytetarë. Por para se të …

Takohen Ramushi dhe Vuçiçi, reagimi i Kryeministrit tonë po çm,end mediat serbe

Ramush Haradinaj është parë i mrrolur pasi që është takuar në një tavolinë me Vuçiçin. Delegacioni kosovarë i cili po qëndron sot në Berlin është duke diskutuar rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi me …

Taramelja jeton në kushte të vështira, Alketa mban premtimin

Xheison Bafti është vogëlushi që rrëmbeu zemrën e publikut. Vogëlushi u bë i njohur në emisionin e ‘Në Kurthin e Piter Pan’ dhe për faktin pasi ai s’mund të shqiptojë dot …

Thaçi i përgjigjet Vuqiqit për taksen- habit me deklaratën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq paralajmëroi se nuk do të ketë vazhdim të dialogut, pa heqjen e taksës. Kësaj deklarate i është përgjigjur presidenti, Hashim Thaçi pas takimit me përfaqësuesen e …

Mos bleni bileta aeroplani për në Kosovë ose anasjelltas nga kjo kompani

Pani operativ Avio-Biletat ka rezultuar me arrestimin e dy personave. Janë gjithësej 27 qytetarë që ranë pre e biletave të rrejshme të aeroplanëve (përfshirë bashkëatdhetarët). Por, policia thotë se numri i …

Motrat Mustafa largohen nga Kosova ja perse..

Raporti në mes të Motrave Mustafa dhe Shyhrete Behlulit është tejet i përfolur për momentin në publik e në media Këngët që të dyja palët bënë për nënëat e tyre u …

Vetë i moshuar me flokë e mjekër të thinjura, po a e dini kush është gruaja e ‘Skënderit’?

Luan Jaha është emri që të gjithë e njohin për profesionalizmin që ka dhe rolet e shumta në kinematografinë kosovare. ‘Daja Skënder’ ishte roli që ia vulosi famën aktorit duke e …

Shyhrete Behluli përfundon në këtë gjendje, dalin fotot

Shyhrete Behluli është këngëtarja më e përfolur e muzikës popullore. Ajo është shumë e komentuar si për këngët që i publikon ashtu edhe për jetën e saj private, shkruan ORAinfo. Shyhretja …

Shiheni se si Fermerët e pranojnë se si i skuqin domatet për vetëm dy ditë

Pasi kem siguruar një hormon për pjekjen e parakoshme të domateve, kem udhëtuar drejt një fshati ku banorët kultivojnë domate në sera, për eksport. Për dy ditë rresht është lyer domatja …

Mos i shkoftë mendja Vedatit të Stupcave të konkurrojë për zgjedhje në Kosovë, se i pari ka me dal”

Publicisti Adriatik Kelmendi ka theksuar se nëse i shkon mendja Vedatit të Stupcave të gatoj në zgjedhje, ai di të fitoj. Ai në një shënim në Facebook tha se kjo mund …