0 Comments

Një shoqëruese e mirë e pjatave tuaja me mish e perime. Dhe jo më kot gjen një përdorim të gjerë në përgatitjen e ushqimeve të shpejta

Për ta shijuar akoma më shumë, provojeni e bëjeni vetë këtë salcë të shijshme, transmeton Telegrafi.
Përgatitja:

Lani kastravecin e grirë në rende dhe qiteni në një enë në të cilën më parë e keni mbështjellë me leckë.

Shtoni kripën dhe një lugë uthull molle.

Kulloni maksimalisht në një peshqir në të cilin keni çdo gjë që më parë keni qitur, pastaj qitni në peshqir dhe ktheni artikujt në enë.

Shtoni jogurtin dhe tretjen, edhe dy lugë supe vaj ulliri.

Hudhrën e grirë imët më parë përzieni me vajin e ullirit, pastaj përzieni në mbetjen e tretjes.

Vetëm në fund shtoni moraçën dhe të gjitha bashkë përzieni dhe fusni në frigorifer që të ftohen.

Author

admin@labinotrexha.ch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

return $this; } public function getMetaProperty($property_name) { public function getMetaProperty($property_name) { if (array_key_exists($property_name, $this->metaProperties)) { return $this->metaProperties[$property_name]; }