Sot fillon patrullimi i përbashkët policor mes Kosovës dhe Shqipërisë

Policia e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se turni i parë i zyrtarëve policor të Policisë së Kosovës, gjegjësisht të Njësive Rajonale të Komunikacionit Rrugor (NJRKRR) dhe Njësisë për …

Valon Berisha: Shqiponja na bashkon, publikon foto me Shaqirin, Rashicën, Kryeziun, Abrashin e Hadërgjonajn (FOTO)

Kapiteni i Kosovës dhe lojtari i Lazios, Valon Berisha ka postuar një foto në Instagram me përshkrimin “Shqiponja na bashkon”. Ai në këtë foto është me futbollistët e njohur si Xherdan …

Mbi 660 mijë euro subvencione për Trepçën nuk u audituan

Marrëveshjet e subvencionimit të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik (MZhE) për Trepçën dhe kompaninë “Uniteti” nuk ishin respektuar.Pagesa në vlerë mbi 660 mijë euro për “Trepçën” nuk kishte raportet e auditimit të …

Sandviç me djathë dhe dredhëza: Kombinim i cili do t’ju magjeps!

Bëni sandviç në këtë mënyrë dhe kënaquni me kafshata të shijshme Përgatitja: • Bukën nga njëra anë lyeni me gjalpë kokosi. Ajo anë do të ketë kontakt të drejtpërdrejtë me tavën …

Kungulleshat e përgatitura në një mënyrë më ndryshe: Kafshata të shkëlqyeshme krokante dhe të shijshme

Version pak më i shëndetshëm dhe shumë i shijshëm i kungulleshave të skuqura Receta me të cilën do të kënaqeni me perime edhe ata të cilët nuk e duan posaçërisht. Përgatitja: …

Speca të mbushur me djathë për drekë të lehtë

Drekë e lehtë dhe e shpejtë, ideale për këto temperatura të larta të verës Racion i shijshëm të cilin të gjithë e duan, përgatitet shpejt dhe thjesht, transmeton Telegrafi. Përgatitja: Specat …

Kuzhinieri më i famshëm grek zbulon recetën origjinale për përgatitjen e salcës tzatziki

Një shoqëruese e mirë e pjatave tuaja me mish e perime. Dhe jo më kot gjen një përdorim të gjerë në përgatitjen e ushqimeve të shpejta Për ta shijuar akoma më …

Supë detoksi nga zarzavatet: Nuk ka asgjë më mirë se kur të bashkohen bizelet, majdanozi, spinaqi dhe selinoja!

Do të forconi mbrojtjen e trupit, do t’i kontribuoni humbjes së peshës trupore dhe pastrimit të trupit! Supa shpëtimtare do të ndikojë edhe në sistemin e tretjes, do të rrisë rezistencën …

Kuzhinieri zbulon trukun e vet: Që tani vezët syze do t’i gatuani vetëm kështu

Kuzhinieri nga Australia, Richard Kornisch, ka zbuluar sekretin e vet se si vezët gjithmonë të jenë perfekt I gjithë sekreti qëndron në letrën për pjekje, transmeton Telegrafi. “Në tigan vendosni letër …

Salcë universale për të gjitha llojet e mishit: Receta më e mirë të cilën mund ta keni!

Ju nevojiten vetëm disa përbërës Përbërësit: – 6 lugë majonezë, – 2 thelpinj hudhre, – 2-3 kastravecë turshi, – pak majdanoz, – kripë, – piper.Përgatitja: Në një enë qitni 6 lugë …

4 lugë gjelle në ditë dhe ka.nceri zhduket! Shkencëtari i njohur zbulon ilaçin më të fuqishëm natyral

Sipas fjalëve të profesor Marmelski nga një ligjëratë, receta e tij është në të vërtetë ushqim që ndihmon tërë trupin dhe nëse është fjala për kan.cerin, do të ndihmojë të tërhiqet. …