Sot fillon patrullimi i përbashkët policor mes Kosovës dhe Shqipërisë

Policia e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se turni i parë i zyrtarëve policor të Policisë së Kosovës, gjegjësisht të Njësive Rajonale të Komunikacionit Rrugor (NJRKRR) dhe Njësisë për …

Valon Berisha: Shqiponja na bashkon, publikon foto me Shaqirin, Rashicën, Kryeziun, Abrashin e Hadërgjonajn (FOTO)

Kapiteni i Kosovës dhe lojtari i Lazios, Valon Berisha ka postuar një foto në Instagram me përshkrimin “Shqiponja na bashkon”. Ai në këtë foto është me futbollistët e njohur si Xherdan …

Mbi 660 mijë euro subvencione për Trepçën nuk u audituan

Marrëveshjet e subvencionimit të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik (MZhE) për Trepçën dhe kompaninë “Uniteti” nuk ishin respektuar.Pagesa në vlerë mbi 660 mijë euro për “Trepçën” nuk kishte raportet e auditimit të …

Supa marokene Harira

Supa tradicionale me domate Harira është bërë hit i pakontestueshëm në kuzhinën internacionale Përbërësit: Përgatitja: Në një tenxhere të madhe shkrini gjalpin, shtoni vaj ulliri dhe në të marinoni qepën dhe …

Njihuni me gratë që Edi Rama ka pasur në jetën e tij

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë Edi Rama shumëherë është komentuar për martesat e tij të shumëta, e lidhjet që ka pasur me fytyrat publike. Kreu i qeverisë shqiptare ka patur disa …

Më e emocionuar se kurrë, Mimoza Shkodra mori lajmin e madh

Mimoza Shkodra është këngëtarja shumë e njohur kosovare. Ajo u bë e njohur në publik që në daljen e parë dhe që nga fillimi ishte shumë e përfolur në publik sidomos …

Kaq Të Bukur E Ka Mbesën Shyhrejta, Bukuria E Saj Iu Lë Pa Fjalë

Ajo është personazhi publik më i komentuar. Këngëtarja e mirënjohur, Shyhrete Behluli, po del të jetë “mollë sherri” por këtë herë për të mirë. Po i qëndron fare mirë kohës dhe …

Nervozohet Haradinaj: Marre është kjo, kryeni punë, ose unë qohem nga takimi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar sot Ambasadën e Kosovës në Berlin. Ai është pritur nga stafi diplomatik i ambasadës dhe nga disa qytetarë. Por para se të …

Takohen Ramushi dhe Vuçiçi, reagimi i Kryeministrit tonë po çm,end mediat serbe

Ramush Haradinaj është parë i mrrolur pasi që është takuar në një tavolinë me Vuçiçin. Delegacioni kosovarë i cili po qëndron sot në Berlin është duke diskutuar rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi me …

Thaçi i përgjigjet Vuqiqit për taksen- habit me deklaratën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq paralajmëroi se nuk do të ketë vazhdim të dialogut, pa heqjen e taksës. Kësaj deklarate i është përgjigjur presidenti, Hashim Thaçi pas takimit me përfaqësuesen e …

Mos bleni bileta aeroplani për në Kosovë ose anasjelltas nga kjo kompani

Pani operativ Avio-Biletat ka rezultuar me arrestimin e dy personave. Janë gjithësej 27 qytetarë që ranë pre e biletave të rrejshme të aeroplanëve (përfshirë bashkëatdhetarët). Por, policia thotë se numri i …

Motrat Mustafa largohen nga Kosova ja perse..

Raporti në mes të Motrave Mustafa dhe Shyhrete Behlulit është tejet i përfolur për momentin në publik e në media Këngët që të dyja palët bënë për nënëat e tyre u …

Shiheni se si Fermerët e pranojnë se si i skuqin domatet për vetëm dy ditë

Pasi kem siguruar një hormon për pjekjen e parakoshme të domateve, kem udhëtuar drejt një fshati ku banorët kultivojnë domate në sera, për eksport. Për dy ditë rresht është lyer domatja …