Sot fillon patrullimi i përbashkët policor mes Kosovës dhe Shqipërisë

Policia e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se turni i parë i zyrtarëve policor të Policisë së Kosovës, gjegjësisht të Njësive Rajonale të Komunikacionit Rrugor (NJRKRR) dhe Njësisë për …

Valon Berisha: Shqiponja na bashkon, publikon foto me Shaqirin, Rashicën, Kryeziun, Abrashin e Hadërgjonajn (FOTO)

Kapiteni i Kosovës dhe lojtari i Lazios, Valon Berisha ka postuar një foto në Instagram me përshkrimin “Shqiponja na bashkon”. Ai në këtë foto është me futbollistët e njohur si Xherdan …

Mbi 660 mijë euro subvencione për Trepçën nuk u audituan

Marrëveshjet e subvencionimit të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik (MZhE) për Trepçën dhe kompaninë “Uniteti” nuk ishin respektuar.Pagesa në vlerë mbi 660 mijë euro për “Trepçën” nuk kishte raportet e auditimit të …

Sot është një nga vajzat shqiptare

Blogerja Armina Mevlani është padyshim një nga vajzat më të bukura të ekranit shqiptar. Shumë e ndjekur në rrjetet sociale Armina vazhdimisht publikon foto ku ekspozon rroba të firmave të ndryshme …

Labinot Rexha shumë i emocionuar, me mëngjes mori lajmin e madh

Labinot Rexha tani është një prej personazheve më të përfolura në media e në publikun shqiptar. Ai u bë i njohur me shyretin që bënë në mega dasmat , shkruan ORAinfo …

Labinoti në përgatije te hiteve të reja

Labinot Rexha në përgaditje të hiteve Labinot Rexha është duke punuar intezivisht për këngë të reja, aji beson shum ne sukses te madh. Si duket vera do jet shum ne nxehtë …

Meda i kerkon falje publike Lules: Ja cka i beri

Meda dhe Lulja jane cift shume i perfolur ne mediat kosovare dhe ato shqiptare, shkruan Dardania Press Ne emisionin “Dicka po zihet” te Xheri Meda bashke me Lulen ishin mysafir ku …

Marina Vjollca feston ditëlindjen

Marina Vjollca sot feston ditëlindjen e saj të 29. Njëra nga moderatoret më simpatike në vendin tonë Marina Vjollca sot feston ditëlindjen. E si mund të mungonte në këtë ditë të …

Kjo është shqiptarja që do ta përfaqësoj Australinë në ‘Miss World’

Nuk ka dyshim që vajzat shqiptare po bëjnë namin në industrinë e muzikës ndërkombëtare, por jo vetëm. Shumë bukuroshe shqiptare duket se po pushtojnë dhe sfilatat.Ka qenë pikërisht opinionisti Olt Curii …

Meda dhe Lulja bëhen gati për të dalë, por ka diçka që i ‘habiti’ të gjithë

Meda dhe Lulja po vazhdojnë të jenë një ndër çiftet më të dashura për publikun. Duke qenë të tillë ata janë edhe shumë të përfolur për jetën e tyre privatë, përcjell …

Linda Morina sapo doli nga frizerja, do t’iu befasojë me pamjen e fundit

E ashtuquajtura këngëtare, Linda Morina është ndër personazhet më të përfolura. Ajo vazhdon me veprimet e saj shumë të ҫuditshme,Linda vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të …

Gjon Ukaj vjen me hitin e tij të ri

Gjon Ukaj vjen me hitin e tij të ri Gjok Ukaj Këngetari shum i njohur dhe më i kërkuar sapo ka lansuar klipin e tij te ri,me titullin Ushtari I zhgenjyer. …

Pas suksesit të këngës për nënën, Motrat Mustafa marrin edhe një lajm të madh

Motrat Mustafa janë këngëtaret shumë të pëlqyera kosovare. Këngët e tyre këndohen e dëgjohen nga publiku it ë gjitha moshave, përcjell ORAinfo. Së fundi ato janë bashkuar tetë motrat dhe kanë …