Diskotekat dhe estrada fërkojnë duart në prag të Vitit të Ri

Janë disa nga lokalet shqiptare në Zvicër që, për netët e festës janë rezervuar nga këngëtarët më të shtrenjtë të estradës. Ndërsa nata e ndërrimit të motmoteve po afrohet, këngëtarët më …

Ushtaret kufitare të Ukrainës filmohen me të brendshme, videoja bëhet virale

Një video e publikuar në internet ka shkaktuar bujë të madhe në opinion ukrainas, kjo për faktin se në të shfaqen ushtaret kufitare të Ukrainës në të brendshme duke vallëzuar nën …

Haziri shpreson që marrëveshja për koalicion do të arrihet para datës 26 dhjetor

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, shpreson që të gjitha elementet e marrëveshjes për koalicion qeverisës, do të sqarohen dhe zgjidhen para datës 26 dhjetor. “Realisht, do të jetë e panatyrshme që …

Sot fillon patrullimi i përbashkët policor mes Kosovës dhe Shqipërisë

Policia e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se turni i parë i zyrtarëve policor të Policisë së Kosovës, gjegjësisht të Njësive Rajonale të Komunikacionit Rrugor (NJRKRR) dhe Njësisë për …

Valon Berisha: Shqiponja na bashkon, publikon foto me Shaqirin, Rashicën, Kryeziun, Abrashin e Hadërgjonajn (FOTO)

Kapiteni i Kosovës dhe lojtari i Lazios, Valon Berisha ka postuar një foto në Instagram me përshkrimin “Shqiponja na bashkon”. Ai në këtë foto është me futbollistët e njohur si Xherdan …

Mbi 660 mijë euro subvencione për Trepçën nuk u audituan

Marrëveshjet e subvencionimit të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik (MZhE) për Trepçën dhe kompaninë “Uniteti” nuk ishin respektuar.Pagesa në vlerë mbi 660 mijë euro për “Trepçën” nuk kishte raportet e auditimit të …

Haradinaj në kuvendin e AAK-së: Ne e bëmë Ushtrinë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës po mban Kuvendin e Punës, ku kryetari i kësaj partie, njëherësh kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka numëruar sukseset që ka arritur qeveria e udhëhequr nga …

Moti sot në Kosovë, me diell dhe i nxehtë

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave anticiklonike. Në këtë situatë meteorologjike, do të mbajë mot me diell dhe relativisht i nxehtë.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet …

Kandidati që nuk i plotësonte kriteret e konkursit përzgjidhet zyrtar certifikues në ‘Hortikulturë’

Zyra Kombëtare e Auditmit ka gjetur se parregullsi në përzgjedhjen e zyrtarit certifikues dhe dy kryepunëtorëve për mirëmbajtjen dhe mbrojtjen e pyjeve.Në raportin e auditimit për vitin 2018 thuhet se për …

Tentoi kyçjen e rrymës ilegalisht, rrezikoi banorët përreth

Një qytetar nuk e ka pranuar faktin se kompania KEDS i’a ka ndërprerë energjinë elektrike.Ai ka provuar që në mënyrë ilegale ta bëjë kyçje në rrjetin e energjisë, ku si pasojë …

Thaçi: Parakalimi me flamur të Kosovës ishte fitorja e parë olimpike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i entuziazmuar për sportistët e Kosovës që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike Evropiane.Ai këtë e ka shprehur nëpërmjet një postimi në Facebook …

Kengetari Labinot Rexha feston sonte dhe perfundon faklutetin e psikologjis

Kengetari Labinot Rexha feston sonte dhe perfundon faklutetin e psikologjis Këngëtari i njohur nga kosova Labinoti ka bërë të ditur përmes rrjetit të saj social, Instaram se tashmë ka përfunduar provimet …

Maturantja që i la të gjithë gojë hapur me pamjen e saj

Po vazhdojnë të dalin pamje nga matura e këtij viti. Secili në mënyrën e tij, maturantët edhe këtë vit kanë shkëlqyer në mbrëmjen më të rëndësishme pas përfundimit të shkollës së …