Sot fillon patrullimi i përbashkët policor mes Kosovës dhe Shqipërisë

Policia e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se turni i parë i zyrtarëve policor të Policisë së Kosovës, gjegjësisht të Njësive Rajonale të Komunikacionit Rrugor (NJRKRR) dhe Njësisë për …

Valon Berisha: Shqiponja na bashkon, publikon foto me Shaqirin, Rashicën, Kryeziun, Abrashin e Hadërgjonajn (FOTO)

Kapiteni i Kosovës dhe lojtari i Lazios, Valon Berisha ka postuar një foto në Instagram me përshkrimin “Shqiponja na bashkon”. Ai në këtë foto është me futbollistët e njohur si Xherdan …

Mbi 660 mijë euro subvencione për Trepçën nuk u audituan

Marrëveshjet e subvencionimit të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik (MZhE) për Trepçën dhe kompaninë “Uniteti” nuk ishin respektuar.Pagesa në vlerë mbi 660 mijë euro për “Trepçën” nuk kishte raportet e auditimit të …

Kuzhinieri më i famshëm grek zbulon recetën origjinale për përgatitjen e salcës tzatziki

Një shoqëruese e mirë e pjatave tuaja me mish e perime. Dhe jo më kot gjen një përdorim të gjerë në përgatitjen e ushqimeve të shpejta Për ta shijuar akoma më …

Supë detoksi nga zarzavatet: Nuk ka asgjë më mirë se kur të bashkohen bizelet, majdanozi, spinaqi dhe selinoja!

Do të forconi mbrojtjen e trupit, do t’i kontribuoni humbjes së peshës trupore dhe pastrimit të trupit! Supa shpëtimtare do të ndikojë edhe në sistemin e tretjes, do të rrisë rezistencën …

Kuzhinieri zbulon trukun e vet: Që tani vezët syze do t’i gatuani vetëm kështu

Kuzhinieri nga Australia, Richard Kornisch, ka zbuluar sekretin e vet se si vezët gjithmonë të jenë perfekt I gjithë sekreti qëndron në letrën për pjekje, transmeton Telegrafi. “Në tigan vendosni letër …

Kandidati që nuk i plotësonte kriteret e konkursit përzgjidhet zyrtar certifikues në ‘Hortikulturë’

Zyra Kombëtare e Auditmit ka gjetur se parregullsi në përzgjedhjen e zyrtarit certifikues dhe dy kryepunëtorëve për mirëmbajtjen dhe mbrojtjen e pyjeve.Në raportin e auditimit për vitin 2018 thuhet se për …

Tentoi kyçjen e rrymës ilegalisht, rrezikoi banorët përreth

Një qytetar nuk e ka pranuar faktin se kompania KEDS i’a ka ndërprerë energjinë elektrike.Ai ka provuar që në mënyrë ilegale ta bëjë kyçje në rrjetin e energjisë, ku si pasojë …

Thaçi: Parakalimi me flamur të Kosovës ishte fitorja e parë olimpike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i entuziazmuar për sportistët e Kosovës që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike Evropiane.Ai këtë e ka shprehur nëpërmjet një postimi në Facebook …

Kengetari Labinot Rexha feston sonte dhe perfundon faklutetin e psikologjis

Kengetari Labinot Rexha feston sonte dhe perfundon faklutetin e psikologjis Këngëtari i njohur nga kosova Labinoti ka bërë të ditur përmes rrjetit të saj social, Instaram se tashmë ka përfunduar provimet …

Sot është një nga vajzat shqiptare

Blogerja Armina Mevlani është padyshim një nga vajzat më të bukura të ekranit shqiptar. Shumë e ndjekur në rrjetet sociale Armina vazhdimisht publikon foto ku ekspozon rroba të firmave të ndryshme …

Maturantja që i la të gjithë gojë hapur me pamjen e saj

Po vazhdojnë të dalin pamje nga matura e këtij viti. Secili në mënyrën e tij, maturantët edhe këtë vit kanë shkëlqyer në mbrëmjen më të rëndësishme pas përfundimit të shkollës së …

Motra e vogël e Leonorës festoi ditëlindjen sot, ja çka bën ajo për të

Leonora Jakupi është këngëtarja që për vite ishte një ndër më të pëlqyerat e publikut. Këngët e saj e sidomos ato të kohës së luftës këndohen e dëgjohen nga publiku i …