Diskotekat dhe estrada fërkojnë duart në prag të Vitit të Ri

Janë disa nga lokalet shqiptare në Zvicër që, për netët e festës janë rezervuar nga këngëtarët më të shtrenjtë të estradës. Ndërsa nata e ndërrimit të motmoteve po afrohet, këngëtarët më …

Ushtaret kufitare të Ukrainës filmohen me të brendshme, videoja bëhet virale

Një video e publikuar në internet ka shkaktuar bujë të madhe në opinion ukrainas, kjo për faktin se në të shfaqen ushtaret kufitare të Ukrainës në të brendshme duke vallëzuar nën …

Haziri shpreson që marrëveshja për koalicion do të arrihet para datës 26 dhjetor

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, shpreson që të gjitha elementet e marrëveshjes për koalicion qeverisës, do të sqarohen dhe zgjidhen para datës 26 dhjetor. “Realisht, do të jetë e panatyrshme që …

Thaçi: Parakalimi me flamur të Kosovës ishte fitorja e parë olimpike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i entuziazmuar për sportistët e Kosovës që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike Evropiane.Ai këtë e ka shprehur nëpërmjet një postimi në Facebook …

Kengetari Labinot Rexha feston sonte dhe perfundon faklutetin e psikologjis

Kengetari Labinot Rexha feston sonte dhe perfundon faklutetin e psikologjis Këngëtari i njohur nga kosova Labinoti ka bërë të ditur përmes rrjetit të saj social, Instaram se tashmë ka përfunduar provimet …

Sot është një nga vajzat shqiptare

Blogerja Armina Mevlani është padyshim një nga vajzat më të bukura të ekranit shqiptar. Shumë e ndjekur në rrjetet sociale Armina vazhdimisht publikon foto ku ekspozon rroba të firmave të ndryshme …

Maturantja që i la të gjithë gojë hapur me pamjen e saj

Po vazhdojnë të dalin pamje nga matura e këtij viti. Secili në mënyrën e tij, maturantët edhe këtë vit kanë shkëlqyer në mbrëmjen më të rëndësishme pas përfundimit të shkollës së …

Motra e vogël e Leonorës festoi ditëlindjen sot, ja çka bën ajo për të

Leonora Jakupi është këngëtarja që për vite ishte një ndër më të pëlqyerat e publikut. Këngët e saj e sidomos ato të kohës së luftës këndohen e dëgjohen nga publiku i …

Learta publikon pamjen më të bukur me djalin

Learta Jakupi tani është një prej personazheve më të përfolura në media e në publikun shqiptar. Ajo u bë e njohur si reja e këngëtares së mirënjohur, Shyhrete Behlulit. Learta vazhdon …

Njihuni me gratë që Edi Rama ka pasur në jetën e tij

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë Edi Rama shumëherë është komentuar për martesat e tij të shumëta, e lidhjet që ka pasur me fytyrat publike. Kreu i qeverisë shqiptare ka patur disa …

Shyhretja e lumtur, mori këtë lajm të madh sot

Shyhrete Behluli po vazhdon të jetë këngëtarja më e pëlqyer e muzikës popullore. Duke qenë e pëlqyer ajo është shumë e përfolur në publik dhe gjithmonë në qendër të mediave rozë, …

Labinot Rexha shumë i emocionuar, me mëngjes mori lajmin e madh

Labinot Rexha tani është një prej personazheve më të përfolura në media e në publikun shqiptar. Ai u bë i njohur me shyretin që bënë në mega dasmat , shkruan ORAinfo …

Labinot Rexha shumë i emocionuar, me mëngjes mori lajmin e madh

Labinot Rexha tani është një prej personazheve më të përfolura në media e në publikun shqiptar.Ai u bë i njohur me shyretin që bënë në mega dasmat , shkruan ORAinfo Labinoti …