Sot fillon patrullimi i përbashkët policor mes Kosovës dhe Shqipërisë

Policia e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se turni i parë i zyrtarëve policor të Policisë së Kosovës, gjegjësisht të Njësive Rajonale të Komunikacionit Rrugor (NJRKRR) dhe Njësisë për …

Valon Berisha: Shqiponja na bashkon, publikon foto me Shaqirin, Rashicën, Kryeziun, Abrashin e Hadërgjonajn (FOTO)

Kapiteni i Kosovës dhe lojtari i Lazios, Valon Berisha ka postuar një foto në Instagram me përshkrimin “Shqiponja na bashkon”. Ai në këtë foto është me futbollistët e njohur si Xherdan …

Mbi 660 mijë euro subvencione për Trepçën nuk u audituan

Marrëveshjet e subvencionimit të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik (MZhE) për Trepçën dhe kompaninë “Uniteti” nuk ishin respektuar.Pagesa në vlerë mbi 660 mijë euro për “Trepçën” nuk kishte raportet e auditimit të …

Meda i kerkon falje publike Lules: Ja cka i beri

Meda dhe Lulja jane cift shume i perfolur ne mediat kosovare dhe ato shqiptare, shkruan Dardania Press Ne emisionin “Dicka po zihet” te Xheri Meda bashke me Lulen ishin mysafir ku …

Learta e Kushtrimi po ‘ikin’ nga Kosova, për ku janë nisur ata?

Learta Jakupi është tani një prej personazheve më të përfolura të estradës shqiptare. Ajo fillimisht u bë e njohur si reja e këngëtares së mirënjohur, Shyhrete Behluli, shkruan ORAinfo.Me paraqitjet e …

Besim Dina tregon muskujt, kush ia mori zemrën?

Besim Dina shfaqet në formë tejet të mirë fizike. Moderatori dhe producenti i emisionit Oxygen, Besim Dina ka befasuar të gjithë me foton ku ai duket në formë tejet të mirë …

Shqiperia eshte duke kryesuar por ka nevoje ende per vota Hyni dhe votoni sa me shume

Ja si te votoni per Shqiperine ne Eurovision, shper*.ndane sa me shume Sonte do te mbahet mbremja finale e Euosong dhe Shqiperia gjindet me plote merite ne finale, shkruan Dardania Press. …

Ariana sot feston ditëlindjen, por do të befasoheni sa vite është para Ermalit

Ariana Fejzullahu është gruaja e këngëtarit të mirënjohur kosovar, Ermal Fejzullahut. Ajo tani është shumë e përfolur sidomos për paraqitjet e saj gjithmonë e veshur plot stil, përcjell ORAinfo.Ariana dhe Ermali …

I patë të gjithë, por jo edhe nipin e vogël të Shyhretes, kaq i ëmbël është ai

Njihuni me nipin e vogël të Shyhretes. Familja e madhe e këngëtares Shyhrete Behlulit tashmë është bërë e njohur për të gjithë publikun shqiptar. Nuk kalon ditë, që në mediat ‘roze’, …

Kaq shumë i është rritur motra e Adelinës, s’do t’iu besoni syve sa shumë ngjajnë

Adelina Tahiri është këngëtarja e mirënjohur shqiptare nga Maqedonia. Ajo është shumë e komentuar sidomos për jetën e saj private e shumë luksoze, përcjell ORAinfoAdelina është shumë aktive në rrjete sociale …

Salcë universale për të gjitha llojet e mishit: Receta më e mirë të cilën mund ta keni!

Ju nevojiten vetëm disa përbërës Përbërësit: – 6 lugë majonezë, – 2 thelpinj hudhre, – 2-3 kastravecë turshi, – pak majdanoz, – kripë, – piper.Përgatitja: Në një enë qitni 6 lugë …

Marina Vjollca feston ditëlindjen

Marina Vjollca sot feston ditëlindjen e saj të 29. Njëra nga moderatoret më simpatike në vendin tonë Marina Vjollca sot feston ditëlindjen. E si mund të mungonte në këtë ditë të …

Kjo është shqiptarja që do ta përfaqësoj Australinë në ‘Miss World’

Nuk ka dyshim që vajzat shqiptare po bëjnë namin në industrinë e muzikës ndërkombëtare, por jo vetëm. Shumë bukuroshe shqiptare duket se po pushtojnë dhe sfilatat.Ka qenë pikërisht opinionisti Olt Curii …