Sot fillon patrullimi i përbashkët policor mes Kosovës dhe Shqipërisë

Policia e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se turni i parë i zyrtarëve policor të Policisë së Kosovës, gjegjësisht të Njësive Rajonale të Komunikacionit Rrugor (NJRKRR) dhe Njësisë për …

Valon Berisha: Shqiponja na bashkon, publikon foto me Shaqirin, Rashicën, Kryeziun, Abrashin e Hadërgjonajn (FOTO)

Kapiteni i Kosovës dhe lojtari i Lazios, Valon Berisha ka postuar një foto në Instagram me përshkrimin “Shqiponja na bashkon”. Ai në këtë foto është me futbollistët e njohur si Xherdan …

Mbi 660 mijë euro subvencione për Trepçën nuk u audituan

Marrëveshjet e subvencionimit të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik (MZhE) për Trepçën dhe kompaninë “Uniteti” nuk ishin respektuar.Pagesa në vlerë mbi 660 mijë euro për “Trepçën” nuk kishte raportet e auditimit të …

4 lugë gjelle në ditë dhe ka.nceri zhduket! Shkencëtari i njohur zbulon ilaçin më të fuqishëm natyral

Sipas fjalëve të profesor Marmelski nga një ligjëratë, receta e tij është në të vërtetë ushqim që ndihmon tërë trupin dhe nëse është fjala për kan.cerin, do të ndihmojë të tërhiqet. …

Si reagojnë Turqit kur shohin dikë që bën iftar me pak ushqim (Video)

Një grup të rinjsh në një qytet në Turqi kanë marrë një nismë për të bërë një eksperiment social. Ata kanë eksperimentuar se si regojnë qytetarët kur dikush bën iftar me …

Meda dhe Lulja bëhen gati për të dalë, por ka diçka që i ‘habiti’ të gjithë

Meda dhe Lulja po vazhdojnë të jenë një ndër çiftet më të dashura për publikun. Duke qenë të tillë ata janë edhe shumë të përfolur për jetën e tyre privatë, përcjell …

Linda Morina sapo doli nga frizerja, do t’iu befasojë me pamjen e fundit

E ashtuquajtura këngëtare, Linda Morina është ndër personazhet më të përfolura. Ajo vazhdon me veprimet e saj shumë të ҫuditshme,Linda vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të …

Gjon Ukaj vjen me hitin e tij të ri

Gjon Ukaj vjen me hitin e tij të ri Gjok Ukaj Këngetari shum i njohur dhe më i kërkuar sapo ka lansuar klipin e tij te ri,me titullin Ushtari I zhgenjyer. …

Nuk i shpëton as Edona, bën këtë ndryshim të papritur në pamje!

Edona Llalloshi është një ndër këngëtaret më të njohura të estradës shqiptare. Ajo nisi karrierën shumë vite më parë dhe për një kohë të gjatë ka qenë pjesë shumë aktive e …

Naim Abazi sërish i mbjell flokët

Naim Abazi është njëri nga këngëtarët e gjeneratës së vjetër, i cili vazhdon të jetë akoma i komentuar në mediat rozë. Autori i emisionit “Odeon”, së fundmi ka bërë një ndërhyrje …

Pas suksesit të këngës për nënën, Motrat Mustafa marrin edhe një lajm të madh

Motrat Mustafa janë këngëtaret shumë të pëlqyera kosovare. Këngët e tyre këndohen e dëgjohen nga publiku it ë gjitha moshave, përcjell ORAinfo. Së fundi ato janë bashkuar tetë motrat dhe kanë …

Kaq Të Bukur E Ka Mbesën Shyhrejta, Bukuria E Saj Iu Lë Pa Fjalë

Ajo është personazhi publik më i komentuar. Këngëtarja e mirënjohur, Shyhrete Behluli, po del të jetë “mollë sherri” por këtë herë për të mirë. Po i qëndron fare mirë kohës dhe …

Nervozohet Haradinaj: Marre është kjo, kryeni punë, ose unë qohem nga takimi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar sot Ambasadën e Kosovës në Berlin. Ai është pritur nga stafi diplomatik i ambasadës dhe nga disa qytetarë. Por para se të …