Diskotekat dhe estrada fërkojnë duart në prag të Vitit të Ri

Janë disa nga lokalet shqiptare në Zvicër që, për netët e festës janë rezervuar nga këngëtarët më të shtrenjtë të estradës. Ndërsa nata e ndërrimit të motmoteve po afrohet, këngëtarët më …

Ushtaret kufitare të Ukrainës filmohen me të brendshme, videoja bëhet virale

Një video e publikuar në internet ka shkaktuar bujë të madhe në opinion ukrainas, kjo për faktin se në të shfaqen ushtaret kufitare të Ukrainës në të brendshme duke vallëzuar nën …

Haziri shpreson që marrëveshja për koalicion do të arrihet para datës 26 dhjetor

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, shpreson që të gjitha elementet e marrëveshjes për koalicion qeverisës, do të sqarohen dhe zgjidhen para datës 26 dhjetor. “Realisht, do të jetë e panatyrshme që …

Nuk i shpëton as Edona, bën këtë ndryshim të papritur në pamje!

Edona Llalloshi është një ndër këngëtaret më të njohura të estradës shqiptare. Ajo nisi karrierën shumë vite më parë dhe për një kohë të gjatë ka qenë pjesë shumë aktive e …

Naim Abazi sërish i mbjell flokët

Naim Abazi është njëri nga këngëtarët e gjeneratës së vjetër, i cili vazhdon të jetë akoma i komentuar në mediat rozë. Autori i emisionit “Odeon”, së fundmi ka bërë një ndërhyrje …

Pas suksesit të këngës për nënën, Motrat Mustafa marrin edhe një lajm të madh

Motrat Mustafa janë këngëtaret shumë të pëlqyera kosovare. Këngët e tyre këndohen e dëgjohen nga publiku it ë gjitha moshave, përcjell ORAinfo. Së fundi ato janë bashkuar tetë motrat dhe kanë …

Kaq Të Bukur E Ka Mbesën Shyhrejta, Bukuria E Saj Iu Lë Pa Fjalë

Ajo është personazhi publik më i komentuar. Këngëtarja e mirënjohur, Shyhrete Behluli, po del të jetë “mollë sherri” por këtë herë për të mirë. Po i qëndron fare mirë kohës dhe …

Nervozohet Haradinaj: Marre është kjo, kryeni punë, ose unë qohem nga takimi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar sot Ambasadën e Kosovës në Berlin. Ai është pritur nga stafi diplomatik i ambasadës dhe nga disa qytetarë. Por para se të …

Takohen Ramushi dhe Vuçiçi, reagimi i Kryeministrit tonë po çm,end mediat serbe

Ramush Haradinaj është parë i mrrolur pasi që është takuar në një tavolinë me Vuçiçin. Delegacioni kosovarë i cili po qëndron sot në Berlin është duke diskutuar rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi me …

Taramelja jeton në kushte të vështira, Alketa mban premtimin

Xheison Bafti është vogëlushi që rrëmbeu zemrën e publikut. Vogëlushi u bë i njohur në emisionin e ‘Në Kurthin e Piter Pan’ dhe për faktin pasi ai s’mund të shqiptojë dot …

Thaçi i përgjigjet Vuqiqit për taksen- habit me deklaratën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq paralajmëroi se nuk do të ketë vazhdim të dialogut, pa heqjen e taksës. Kësaj deklarate i është përgjigjur presidenti, Hashim Thaçi pas takimit me përfaqësuesen e …

Mos bleni bileta aeroplani për në Kosovë ose anasjelltas nga kjo kompani

Pani operativ Avio-Biletat ka rezultuar me arrestimin e dy personave. Janë gjithësej 27 qytetarë që ranë pre e biletave të rrejshme të aeroplanëve (përfshirë bashkëatdhetarët). Por, policia thotë se numri i …

Motrat Mustafa largohen nga Kosova ja perse..

Raporti në mes të Motrave Mustafa dhe Shyhrete Behlulit është tejet i përfolur për momentin në publik e në media Këngët që të dyja palët bënë për nënëat e tyre u …