Sot fillon patrullimi i përbashkët policor mes Kosovës dhe Shqipërisë

Policia e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se turni i parë i zyrtarëve policor të Policisë së Kosovës, gjegjësisht të Njësive Rajonale të Komunikacionit Rrugor (NJRKRR) dhe Njësisë për …

Valon Berisha: Shqiponja na bashkon, publikon foto me Shaqirin, Rashicën, Kryeziun, Abrashin e Hadërgjonajn (FOTO)

Kapiteni i Kosovës dhe lojtari i Lazios, Valon Berisha ka postuar një foto në Instagram me përshkrimin “Shqiponja na bashkon”. Ai në këtë foto është me futbollistët e njohur si Xherdan …

Mbi 660 mijë euro subvencione për Trepçën nuk u audituan

Marrëveshjet e subvencionimit të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik (MZhE) për Trepçën dhe kompaninë “Uniteti” nuk ishin respektuar.Pagesa në vlerë mbi 660 mijë euro për “Trepçën” nuk kishte raportet e auditimit të …

Gjermania hapi 70 mijë vende pune për të huajt, me kontraten mun ta merrni vizen brenda 20diteve

Gjermania ka mbërritur një nivel rekord punësimi të evropiano-lindorëve. Në 50 për qind të vendeve të punës të krijuara në këtë vend punësohen të huaj, e shumica vijnë nga Kosove e …

Pacolli jep lajmin e madh: Liberalizimi i vizave ndodh sivjet

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli para deputetëve të Komisionit për Integrime Evropiane, është shprehur i sigurt se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës do të ndodhë brenda këtij …

Agim Bahtiri bën gjestin e madh, e merr këtë vendim per familjen e 27 vjeqarit

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka bërë të ditur se i ka ndarë dy mijë euro nga buxheti i tij personal për t’i mbuluar shpenzimet e vaimit të Visar Behramit Behrami …

Remzies i vijnë në ‘konak’ shokët e klases, shikoni si i pret ajo

Remzie Osmani është një prej këngëtareve më të pëlqyera shqiptare. Ajo është shumë e përfolur si për jetën private ashtu edhe për atë profesionale, përcjell ORAinfo. Remzia nuk mungon me postime …

Nuk përmbahet moderatori Shpetim Desku, e puth gruan e tij para të pranishmëve – Ja reagim i Labit

Arta Desku është ndër portretet më të bukura të skenës shqiptare. Është gruaja e moderatorit më të njohur, Shpëtim Deskut, por përkundër tij përbën më shumë lajm dhe interes nga të …

Afërdita dhe motra e saj dalin me këtë veshje në rrugë i ‘çmendin’ të gjithë

Motrat theksojnë linjat trupore në veshjen e ngushtë. Afërdita Dreshaj ka publikuar një imazh atraktiv bashkë me motrën. Afërdita dhe Jehona Dreshaj kanë publikuar një fotografi joshëse në Instagram, shkruan lajmi. …

Nusja e Arianit hap facebookun e burrit të ndier, shikoni ҫfarë ka gjetur

Merita është gruaja e tashmë të ndjerit Arian Dacit. Ajo nuk po mund ta përballojë humbjen e burrit të saj.Merita po vazhdon të bëjë postime të shumta në Instagramin e saj. …

E papritur! Plaku 80-vjeçar puth plaken live në emision

Të ftuar në emisionin “Kojshia Show”,ishin një qift i moshuar dhë ish-miss i Shqipëris Nicol Spaho. Sikurse në emisionet tjera edhe në këtë emision ka pasur show interesant dhe momente interesante. …

Deklaratat e fundit, ja kush shkoj tek shtëpia e Shkurte Fejzes

Këngëtarja nga Mushtishti, Shyhrete Behluli, tash e disa javë është në krye të lajmeve rozë. Fillimisht ajo u bë lajm për përkeqësimin e raporteve me kolegën e saj të vjetër, Shkurte …

Pas Sahides edhe Lulja e Motrave Mustafa i reagon keq Shyhrete Behlulit

Këngët që Shyhrete Behluli dhe Motrat Mustafa kanë publikuar për nënat e tyre u bënë ‘mollë sherri’ për prishjen e shoqërisë së tyre. Ishin të parat Motrat Mustafa ato që fajsuan …