Sot fillon patrullimi i përbashkët policor mes Kosovës dhe Shqipërisë

Policia e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se turni i parë i zyrtarëve policor të Policisë së Kosovës, gjegjësisht të Njësive Rajonale të Komunikacionit Rrugor (NJRKRR) dhe Njësisë për …

Valon Berisha: Shqiponja na bashkon, publikon foto me Shaqirin, Rashicën, Kryeziun, Abrashin e Hadërgjonajn (FOTO)

Kapiteni i Kosovës dhe lojtari i Lazios, Valon Berisha ka postuar një foto në Instagram me përshkrimin “Shqiponja na bashkon”. Ai në këtë foto është me futbollistët e njohur si Xherdan …

Mbi 660 mijë euro subvencione për Trepçën nuk u audituan

Marrëveshjet e subvencionimit të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik (MZhE) për Trepçën dhe kompaninë “Uniteti” nuk ishin respektuar.Pagesa në vlerë mbi 660 mijë euro për “Trepçën” nuk kishte raportet e auditimit të …

Ilir Berani ia qet pikën debatit mes Shyhrete Behluli dhe Motrave Mustafa. Kjo është e vërteta

Tekstshkruesi dhe krijuesi i shumë hiteve, Ilir Berani, është bashkëpunëtor i afërt me një pjesë të mirë të këngëtarëve më të afirmuar të skenës muzikore shqiptare, shkruan “Kosovarja”. Një numër i …

Kë e do më shumë Ramushi, nënën apo Anitën?

“I forti i të fortëve”, “Rambo” e shumë epitete të tjera që ia kanë vendosur Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, ia kujtuan edhe fëmijët sonte nga “Në kurthin e Piter Panit” …