Diskotekat dhe estrada fërkojnë duart në prag të Vitit të Ri

Janë disa nga lokalet shqiptare në Zvicër që, për netët e festës janë rezervuar nga këngëtarët më të shtrenjtë të estradës. Ndërsa nata e ndërrimit të motmoteve po afrohet, këngëtarët më …

Ushtaret kufitare të Ukrainës filmohen me të brendshme, videoja bëhet virale

Një video e publikuar në internet ka shkaktuar bujë të madhe në opinion ukrainas, kjo për faktin se në të shfaqen ushtaret kufitare të Ukrainës në të brendshme duke vallëzuar nën …

Haziri shpreson që marrëveshja për koalicion do të arrihet para datës 26 dhjetor

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, shpreson që të gjitha elementet e marrëveshjes për koalicion qeverisës, do të sqarohen dhe zgjidhen para datës 26 dhjetor. “Realisht, do të jetë e panatyrshme që …

Afërdita dhe motra e saj dalin me këtë veshje në rrugë i ‘çmendin’ të gjithë

Motrat theksojnë linjat trupore në veshjen e ngushtë. Afërdita Dreshaj ka publikuar një imazh atraktiv bashkë me motrën. Afërdita dhe Jehona Dreshaj kanë publikuar një fotografi joshëse në Instagram, shkruan lajmi. …

Nusja e Arianit hap facebookun e burrit të ndier, shikoni ҫfarë ka gjetur

Merita është gruaja e tashmë të ndjerit Arian Dacit. Ajo nuk po mund ta përballojë humbjen e burrit të saj.Merita po vazhdon të bëjë postime të shumta në Instagramin e saj. …

E papritur! Plaku 80-vjeçar puth plaken live në emision

Të ftuar në emisionin “Kojshia Show”,ishin një qift i moshuar dhë ish-miss i Shqipëris Nicol Spaho. Sikurse në emisionet tjera edhe në këtë emision ka pasur show interesant dhe momente interesante. …

Deklaratat e fundit, ja kush shkoj tek shtëpia e Shkurte Fejzes

Këngëtarja nga Mushtishti, Shyhrete Behluli, tash e disa javë është në krye të lajmeve rozë. Fillimisht ajo u bë lajm për përkeqësimin e raporteve me kolegën e saj të vjetër, Shkurte …

Pas Sahides edhe Lulja e Motrave Mustafa i reagon keq Shyhrete Behlulit

Këngët që Shyhrete Behluli dhe Motrat Mustafa kanë publikuar për nënat e tyre u bënë ‘mollë sherri’ për prishjen e shoqërisë së tyre. Ishin të parat Motrat Mustafa ato që fajsuan …

Ilir Berani ia qet pikën debatit mes Shyhrete Behluli dhe Motrave Mustafa. Kjo është e vërteta

Tekstshkruesi dhe krijuesi i shumë hiteve, Ilir Berani, është bashkëpunëtor i afërt me një pjesë të mirë të këngëtarëve më të afirmuar të skenës muzikore shqiptare, shkruan “Kosovarja”. Një numër i …

Kë e do më shumë Ramushi, nënën apo Anitën?

“I forti i të fortëve”, “Rambo” e shumë epitete të tjera që ia kanë vendosur Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, ia kujtuan edhe fëmijët sonte nga “Në kurthin e Piter Panit” …